Ada’nın ve Adalı’nın festivali, Kıbrıs Rakı Festivali bu yıl 5. kez düzenleniyor. 14-20 Mayıs tarihleri arasında Girne, Lefkoşa, Güzelyurt, Güney Mesarya, İskele ve Gazimağusa'da toplam 66 restoranın katılımı ile gerçekleşecek olan Kıbrıs Rakı Festivali bu sene açılışı Girne Limanı'nda İrem Derici ile yapıyor.

14 Mayıs Günü saat 18:30’da başlayacak 5. Kıbrıs Rakı Festivali, İrem Derici ile festivalin açılışını yapacak. Girne Limanı’nda vereceği konserinde müzik listelerinde büyük başarı yakalamış şarkılarının yanı sıra yeni albümü “Dantel”den de şarkılar seslendirecek. Geçtiğimiz yıl muhteşem performansı ile festivale damgasını vuran Ayhan Sicimoğlu, 20 Mayıs akşamı All Stars ekibi ile Ambiance Restaurant’ta festivalin kapanışına imzasını atacak.

Festivalin bir diğer sürpriz ismi olan Eril Cambaz ise 5 şehirde ve toplamda 7 ayrı restoranda rakı severler ile buluşacak. Dahası da var, restoranlara özel etkinlikler, avantajlı rakı menüleri, eğlenceli süprizler ve Ada’ya yakışır muhabbetlerle dolu dolu bir festival geliyor.

Tam 7 gün sürecek festival boyunca katılımcılar, festivale katılan restoranlarda mezelere ve eğlenceye doyacak. Festivale Girne Limanı’nda katılanlar ise birbirinden eğlenceli aktivitelerden yararlanacak ve festivaldeki en renkli, en güzel anlarını, Girne Limanı’nın girişine yerleştirilen Kıbrıs Rakı Festivali heykelinin önünde çektirecekleri fotoğraflarla ölümsüzleştirecekler.

Festivalde yok yok! Çakıstes, gabbar turşusu, kızarmış hellim gibi mezelerden samsı tel kadayıfı, şamişi lokma, şammali, bişi, köfter, paluze ve golifa gibi tatlılara; mücendra, herse gibi pilav çeşitlerinden şeftali kebabı, kleftiko, küp kebabı, molohiya, lalangı ve kolokas gibi yerel lezzetlerle masaların tadına doyum olmayacak. Ada dolusu muhabbet, eğlence ve lezzet dolu bu festivali kaçırmayın.